19. august 2017
Skriv ut

Pizza med pesto og artisjokk

Shiiit, det er lørdag igjen jo. Det føles ut som om forrige lørdag var i går. Ukene flyr av gårde, og det er fordi jeg har det så gøy. Vi er godt i gang med dansingen, og jeg har ikke like mye panikk som de første dagene. Altså, det er så mye vanskeligere enn det jeg noengang hadde trodd. Så jeg må innrømme at de første dagene var jeg ganske lost. Men, heldigvis så er Benjamin utrolig flink og ikke minst tålmodig. Vi går gjennom alt trinn for trinn så teknikken sitter. Nå har vi kommet oss gjennom en del av koreografien og har startet å danse den. Det er så moro!! Og det som er fint når man danser så mye er at man kan spise enda mer digg, haha. Så du gårdsdagens oppskrift? Ouf, det er en bombe det.

I dag så legger jeg ut oppskriften på hjemmelaget pizza med en pestobase, tomater og artisjokk. Jeg kjøper artisjokk på hermetikk og synes det smaker dødsgodt på pizza. Prøv litt nye smaker, det får munnen til å smile. Så her kommer oppskriften.

    Ingredienser pr. pizza

  • Link i fremgangsmåten Pizzabunn
  • 2 ss pr pizza Pesto av god kvalitet
  • 3 hjerter pr pizza Hermetisert artisjokkhjerter
  • 75 g pr pizza Brie
  • 10 stk pr pizza Cherrytomater
  • 2 ss pr pizza Olivenolje
  • 2 klyper pr pizza Salt og pepper
  • 1 neve pr pizza Ruccola
  • 1 neve pr pizza Frisk basilikum

Slik lager du denne gode pizzaen

Lag pizzabunn etter denne oppskriften. Oppskriften er til 2 stk porsjonspizzaer og det er resten av ingrediensene også.

Forvarm ovnen til 225 grader. La stekebrettet være inni ovnen så det blir varmt.

Del pizzadeigen i to og kjevle ut tynne pizzaer (jeg kjevler og steker en av gangen). Ha deigen over på et bakepapir. Smør pesto utover i et tynt lag. Skjær 2-3 artisjokkhjerter i skiver og fordel utover sammen med 75 g brie. Vend tomatene i olivenolje, salt og pepper og ha dem på pizzaen. Stek i 8-10 minutter. Før servering så ha på ruccola og frisk basilikum.

Så enkelt og så godt!

Du liker kanskje også disse oppskriftene: