24. februar 2014
Skriv ut

Sitron og kokoskake

Ny dag, ny uke!

Jeg har hatt en produktiv helg, med mye trening, baking og OL. Synd at vi ikke tok noen medaljer den siste dagen, men herregud så bra Norge har gjort det! Jeg går inn i min siste uke før jeg reiser på ferie i to uker, drar til Thailand igjen.. Gleder meg til å kjenne varme på kroppen og ligge på en hvit strand. Jeg drar sammen med Kine, en venninne som jeg backpacket med for noen år siden. Jeg kommer fortsatt til å legge ut oppskrifter, regner med at det blir ca. 2 i uken.

I går bakte jeg disse gode sitron og kokos “firkantene”.

 

    Bunn

  • 300 g Hvetemel
  • 150 g Smør
  • 200 g Melis
  • 1 stk Egg
  • 0,5 dl Melk

    Fyll

  • 450 g Sukker
  • 50 g Melk
  • 50 g Smeltet smør
  • 1 sitron Sitronskall
  • 50 g Sitronsaft
  • 1 ss Hvetemel
  • 1 ss Maizenna
  • 150 g Tørket kokos
  • 4 stk Egg

Bunn

Forvarm ovnen til 175 grader

Bland sammen mel og melis. Kutt smøret i terninger og bruk fingrene til å blande smøret sammen med de tørre ingrediensene. Tilsett egg og melk og bland sammen til en røre. Kle en form som er ca. 20×30 cm med bakepapir og fordel røren i. Jeg bruker litt mel på henda og trykker deigen utover. Stek i 20 minutter. Mens kaken steker lager du fyllet.

 

Fyll

Visp sammen alle ingrediensene. Hell over kakebunnen når den er ferdigstekt og sett inn i ovnen igjen. Stek i 25 minutter. Kaken skal være fast i midten når den er ferdig. Avkjøl kaken i formen, du kan gjerne sette kaken i kjøleskapet i 30 minutter etter 20 minutter på kjøkkenbenken. Da er det lettere å skjære firkanter.
Strø med melis

Ha en fin dag!!

Untitled-1

Untitled-2

Du liker kanskje også disse oppskriftene: