Ny leilighet, mye inspirasjon

25. mars 2016

Jeg er så inspirert!

Gurimalla, det er jo så sinnsykt mye forskjellig å velge mellom.. Og jo mer man ser jo mer forvirret å usikker blir man. Jeg kan gå fra å ville ha helt mørke, nesten sorte gulv, til lyse grå. Jeg tror jeg ender opp med noe lyst altså.

Og kjøkkenet, herregud, kjøkkenet. Dette skal bli mitt drømmekjøkken. Jeg har allerede falt for en farge som jeg synes er superfresh. Og det er litt sånn ice mint farge. Sånn som på disse bildene

012416-hf-design-3

dh2016_foyer_landing_looking_to_living_h.jpg.rend.hgtvcom.966.644

Jeg bare ELSKER fargen! Og gulvene også, kjempefine. Selvom jeg ønsker enstavs som da er bredere gulv. Nå er ikke leiligheten min såå stor, men alt skal utnyttes. Jeg ser for meg kjøkkenet i hodet. Og jeg må seff ha en kjøkkenøy som også skal fungere som spiseplass. Tenk det da, jeg står å kokkelerer mens alle vennene mine sitter rundt å drikker vin. YEZ!

dh2016_Dining-beauty-1

dh2016_living-room-windows-lamps-sofa-alt2_h

Bildene er hentet fra www.hgtv.com/design/hgtv-dream-home

Tenk om jeg hadde hatt en så stor stue a.. En gang i fremtiden, hehe.

Og kjøkkenknotter, her er det også mange å velge mellom. Her har du noen jeg synes er fine.

Contemporary Cabinet And Drawer Knobs by Cary Furniture & Accessories Knobco
Traditional Cabinet And Drawer Knobs by Meridian Kitchen & Bath Fixtures Simply Knobs And Pulls
Traditional Cabinet And Drawer Knobs by Sylmar Building Supplies Dynasty Hardware
Contemporary Cabinet And Drawer Knobs by Cary Furniture & Accessories Knobco
Også trenger jeg jo mye plass på kjøkkenet, og ikke minst gode løsninger. Jeg har funnet litt inspirasjon, men det er mye som gjenstår. Hadde jo ikke vært feil med et eget matskap, hehe..
Traditional Kitchen by New Rochelle Closet Designers and Professional Organizers transFORM | The Art of Custom Storage

 

Traditional Kitchen by Encinitas Closet Designers and Professional Organizers Neat Method San Diego
Gulv er noe jeg har brukt mye tid på å undersøke. Jeg vet fortsatt ikke helt hva slags gulv jeg lander på, men er veldig glad i de som heller mot lys grå. Sånn som de på de øverste bildene. Soverom må jeg også finne ut av. Jeg synes Slettvoll har veldig mye fint! Får mye inspirasjon av bildene deres. Sjekk ut disse
doc_1256_1
doc_1257_1
doc_1230_1
Bildene er hentet fra www.slettvoll.no